Toplam: 0 TL
Yeni

KEÇE BİREYSEL TANGRAM ET-0F2709b

Fiyat: 150,00 TL

Normal Fiyatı: 150,00 TL

ÜRÜN BİLGİ

     TANGRAM Bilinen ilk numune 1780’den kalma Utamaro’ya ait bir tahta parçası. Bilinen en eski kitap 1813 Çin baskısı, ancak 1742 Japonya baskılı bir kitapta da bulmacaya benzer bir tang
 
 

     TANGRAM Bilinen ilk numune 1780’den kalma Utamaro’ya ait bir tahta parçası. Bilinen en eski kitap 1813 Çin baskısı, ancak 1742 Japonya baskılı bir kitapta da bulmacaya benzer bir tangram görülmektedir. Bilginler tangramın 18. yüzyıldan önce douda başladığını ve batıya yayıldığını yayıldığını sanmaktalar.

         Tangram, taş, kemik, plastik veya tahtadan yapılmış olan geometrik biçimlerdeki yedi adet parçayı bir araya getirerek çeşitli formlar oluşturma esasına dayalı yaratıcı bir zeka oyunudur. Hedeflenen form, geometrik bir şekil, hareket halindeki bir insan figürü, hayvan figürü, alfabedeki bir harf ya da benzeri bir şey olabilir. Hedef olarak belirlenen formu oluşturabilmek için, yedi parçanın tamamını kullanmak gerekir. Bu parçalar, farklı büyüklüklerdeki beş adet üçgen, bir adet kare ve bir adet paralelkenardır

         Seti oluştururken keçe kumaş kullanarak parçaların bir araya getirilmesinde oluşabilecek kaymaları engelledik. Çocuğun çalışırken kullanacağı örnek resimleri nakışlarla hazırlayarak yıkanabilir ( 0 derece ısı sıvı deterjan) özellik kazandırdık. Tangram parçalarını keçe kumaşını eva ile lamine ederek hazırladık. Renk zincirini örnek resimlerde ve tangram parçalarında kullanarak çocuğun eğlenceli zaman geçirerek öğrenmesini amaçladık.

            Bireysel Set

          Anakart  2 Adet    Renkli Çalışma Kartı   Tangram Parçaları (7 Renk ) 1 Takım      Tangram Parçaları (Tek Renk ) 1 Takım     Resim Ayırma Kartı

Yorumlar

12 Auğstos Çar , 2020 , Saat :09:30:00
Buse Öğretmen

Tangram çocuklarımızın dikkat eksikliği, görsel zeka, geleceği planlama ve mantık muhakeme (problem çözebilme) gibi yeteneklerinin gelişimlerine başarılı bir şekilde ilerlememize yardımcı oluyor.

İsim - Ünvan

ÖNEMLİ

-Yorum yaparken Türkçe'mize dikkat edelim..

- Hakaret ve /veya ilgisiz yorumlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

- Yorumlarınız bu ürünü satın almak isteyen kişilere oldukça yardımcı olacaktır.


TESLİMAT ŞARTLARI

Ürünleriniz stok durumuna göre siparişiniz onaylandığında tedarik edilmekte ve sonrasında kargoya verilmektedir. Siparişinizin onaylanabilmesi için satın almış olduğunuz ürünlerin ücretinin kredi kartı  ile ödenmesi gerekmektedir. Onaylanan siparişler 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.

TESLİMAT SIRASINDA İBRAZ EDİLMESİ GEREKEN BELGELER

Bilgi Teknolojileri ve İletișim Kurulu’nun 27/12/2016 tarih ve 2016/DK-YED/517 sayılı kararı ile onaylanan Posta Gönderilerine İlișkin Güvenlik Tedbirlerine Yönelik Usul ve Esaslara istinaden gönderi kabulünde uygulanacak yeni kural gereği ürünlerinizi kargo görevlisinden ya da mağaza personelinden alırken ehliyet, nufüs cüzdanı veya pasaportunuzu göstermeniz gerekmektedir.